Kalender

Kommende arrangementer i Horsens

31/3  Standerhejsning

30/5  Kommunemesterskab, double

29/6  LDM i sekstete

10/8  Klubmesterskab single

11/8   Klubmesterskab double

30/11  Julespil og julefrokost

5/1.2020  Nytårsspil

Invitationer / Kalender

 

7/4  HI Skanderborg, double –  HI Skanderborg Forårsstævne

13/4 Føvling Forår, double  – Føvling Forår 2019

14/4 Føvling Forår ekstra, double – Føvling Forår 2019

22/4  DGI – LDM i triple, Pokalstævne i Hvirring – Hvirring Petanque Klubs pokalstævne (LDM triple)

27/4  SLT, 1. runde

28/4  DGI kulturtræf, 3 runder med skiftende makkere

4/5  Kliken Open, triple – Kliken Open 2019, triple

5/5 Kliken Open, double – Kliken Open 2019, double

11/5  Hviring Open, double – Hvirring Open 2019

11/5  Odense Open, double – Odense Open 2019

12/5  Hvirring Mix-double, Rangliste – (licenspligtig!) – Hvirring MIX 2019

17/5  Bøgeskov, single rangliste, hhv. damer og herrer – (licenspligtig!)

18/5  Bøgeskov, triple rangliste – (licenspligtig!)

19/5  Bøgeskov Open, double

19/5  DGI – doublestævne i Give, opdelt i dame- og herrerække

25/5  Viborg, triple – Indbydelse til Viborg Open 2019

26/5  Viborg Open, double – Indbydelse til Viborg Open 2019

30/5  DGI – Kommunemesterskab, double

1/6  Hedebo Open

2/6 Hedebo Open

2/6 Skanderborg Open (i Vrold), triple

10/6 DGI – LDM i Give, double

16/6  DGI – LDM i Rask Mølle, single

22/6  SLT, 2. runde

29/6  DGI – LDM i Horsens, sekstete

DM 2019 – i Føvling – (licenspligtig)
4/7  Single
5/7 Mixdouble
6/7  Triple
7/7  Double

20/7  DGI Sønderjylland – Rømø strandpetanque, double

4/8  Føvling Open, double

17/8  SLT, 3. runde

18/8  DGI – Strandpetanque på Kirkholm Strand, double

24/8 København Åben – double

25/8  København Åben – triple

31/8  DGI – LDM i Give,  afsluttende runde i kvartetturneringen

31/8 + 1/9  SLT 4. runde for Divisionerne og Elite

7/9 + 8/9  DGI – LM i single, double, triple – Nr. Felding

7/9  Vennernes Cup – double

8/9  Vennernes – triple

14/9 + 15/9  SLT, 4. runde Danmarksserien og Regional

28/9 + 29/9  DGI – LM i sekstete – Føvling

5/10 + 6/10  DGI – LM i kvartet – Eggerslevmagle

 

Spillekalender DPF

DGI stævner, tilmelding

Odense Petanqueklub, tilmelding

Brabrand Indoor, tilmelding på mail: ilse.henry@larsen.mail.dk

Midtfyns Petanque, tilmelding til Grete Lind Sørensen:
Mail: gretelind@hotmail.dk  eller telefon: 62 29 15 59 / 50 42 72 65